ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

Dėl pieno situacijos pagalbos laukiama ir iš Vyriausybės

Straipsniai

Padėtis pieno rinkoje toliau išlieka įtempta, todėl Žemės ūkio ministerijos iniciatyva pieno gamintojai aptarti situacijos susitinka Vyriausybėje.

Pastaruoju metu pieno supirkimo kainos yra labai žemos, neretai žemesnės net už savikainą, tad ūkininkai susiduria su sunkumais, norėdami išlaikyti savo ūkius. Daugelis jų turi įsipareigojimų bankams, negalėdami grąžinti paskolų, atsidurs ties bankroto riba. „Žemės ūkio ministerija ieško įvairiausių kelių, norėdama padėti ūkininkams ir stabilizuoti padėtį pieno sektoriuje. Ruošiame informaciją ir deramės su Europos Komisija dėl paramos, kalbamės su gamintojais ir perdirbėjais, tikimės pagalbos ir iš Vyriausybės“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Naujai priimtame Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatyme nurodoma, kad perdirbėjai ir gamintojai turi pasirašyti sutartis, o jose privalo būti nurodyta bazinių rodiklių pieno kaina. Gamintojams gali būti mokamos priemokos ar priedai, kurie taip pat turi būti aptarti sutartyje. Už supirktą pieną, kaip ir iki šiol, atsiskaityti privaloma pagal galiojančiuose teisės aktuose ir pieno pirkimo–pardavimo sutartyje nustatytą tvarką.

 Žemės ūkio ministerija taip pat kreipėsi į Konkurencijos Tarybą su prašymu išsiaiškinti, ar pieno rinkoje nėra kartelinių susitarimų. Tačiau Tarybos išvadose nėra aiškaus atsakymo dėl bendros situacijos. Vis dėlto akivaizdu, kad nepaisant pieno supirkimo kainų kritimo, prekybos tinkluose pienas ir jo produktai neatpigo.

Žemės ūkio ministrė pakvietė Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių vykti kartu į susitikimą su Europos Komisijos komisaru Philu Hoganu rugpjūčio pabaigoje.  Susitikimo metu ketinama prašyti paramos pieno gamintojams.

2015 m. vasario mėnesį pieno gamintojams buvo skirta beveik 23 mln. eurų paramos, dar 5,38 mln. eurų skirta 2015 m. balandį. Lėšos skirtos kompensuoti pieno gamintojų praradimus dėl draudimo įvežti žemės ūkio produkciją į Rusiją. 

Žemės ūkio ministerijos informacija

Atgal