ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

Siekis – ugdyti kaimo lyderius

Straipsniai
   Šių 2012 metų rugpjūčio 21 d. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) startavo keturias dienas truksianti „Jaunojo kaimo lyderio stovykla“. Toks šviečiamojo pobūdžio renginys yra organizuojamas pirmą kartą ir spėjo susilaukti nemenko dėmesio. Iš pusšimčio norinčiųjų patekti į renginį buvo atrinkti 30 jaunuolių. Per keturias dienas truksiančią programą, jaunuoliai bus mokomi vadovavimo, komandinio darbo ir kitų gebėjimų, kaip skatinti darbuotojus atskleisti savo galimybes, prisiimti atsakomybę.
   Stovyklos atidarymo dieną jaunuosius kaimo lyderius sveikino ir patirtimi siekiant užsibrėžtų tikslų dalijosi pats žemės ūkio viceministras Edvardas Raugalas bei žemės ūkio ministro patarėja Edita Gudišauskienė.
   ASU Administravimo ir kaimo plėtros katedros darbuotojų mintyse jau keletą metų sukosi idėja įkurti Jaunojo kaimo lyderio mokyklą. Šiemet idėja išsirutuliojo į gražią iniciatyvą – jauno lyderiavimo mokymus pradėti nuo kelių dienų stovyklos.
   Atrankos kriterijus į „Jaunojo kaimo lyderio stovyklą“ komentavo jos organizatorė ASU Administravimo ir kaimo plėtros katedros vedėja prof. Vilma Atkočiūnienė teigdama, kad kaimo jaunimas dalyvauti šioje stovykloje buvo kviečiamas per Lietuvos savivaldybių seniūnų asociaciją ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungą. Iš 50 norinčiųjų atvykti į renginį, pagal anketas ir jose išdėstytas motyvacijas, buvo atrinkti 30 jaunuolių. Ketvirtadalis jų yra ASU absolventų vaikai, panktadalis aktyvūs skautininkai, o svarbiausiai – visi jie gyvena kaime ir turi vienos ar kitos jų vietovėje veikiančios nevyriausybinės organizacijos rekomendaciją.
   Stovykloje jaunimui lyderiavimo, specialybės pasirinkimo svarbos, verslo kūrimo ir jo plėtros galimybių klausimus padės nagrinėti ne tik ASU darbuotojai, bet ir žinomi šalies verslo atstovai. Pirmoji diskusija, į kurią atvyko žemės ūkio viceministras E. Raugalas, E. Gudišauskienė, ASU vadovybė, žymūs Kauno politikos ir verslo atstovai, įvyko jau pirmąją stovyklos atidarymo dieną. Jaunimas domėjosi patirtį turinčių lyderių požiūriu į darbuotojus, kokias savybes jie įvardija pagrindinėmis siekiant lyderystės, kaip jie pasirinko specialybę, ar jų veiklai turėjo įtakos pomėgiai ir pan. Jaunimas buvo klaustas apie bendruomeninį gyvenimą kaime, kuo jie didžiuojasi ar kokie lyderiai jiems imponuoja labiausiai.  
   E. Raugalas teigė, jog jaunų žmonių iniciatyva yra neįkainojama vertybė kaime. Svečiai sveikina ir palaiko šios stovyklos iniciatorius, jaunų žmonių įžvalgas ir perspektyvas kaime realizuoti savo svajones, kurti verslą, puoselėti bendruomeniškumo idėjas. 
   Kaimo jaunimo lyderių stovyklos programa yra sudaryta pagal keturias gamtos stichijas – ugnį, orą, vandenį ir žemę.
   Pirmąją, ugnies dieną, stovyklautojams užsiėmimą „Verslo planas ekonomikos ir vadybos mokslų integracijoje“ organizavo ASU Ekonomikos ir vadybos fakultetas. Vėliau sekė pažintis su informacinių technologijų dabartimi.
   Antroji diena buvo skirta Orui. Rytas buvo pradėtas mankšta gryname ore, stovyklos vėliavos iškėlimu, susipažinimu su Medžioklėtyros laboratorija, modžioklės trofėjų ir laukinių gyvūnų iškamšų kolekcija. Buvo aprodytas T. Ivanausko miško žvėrių ir paukščių kabinetas.  Taip pat buvo suorganizuotas susitikimas su ornitologų klubu ASU Miškų ir ekologijos fakultete.  Stovyklos organizatoriai pasirūpino, kad kiekvieną dieną jaunieji kaimo lyderiai nestokotų kūrybinių užduočių. Štai, Oro dieną jaunimas ketina statyti oro pilis, o popietę klausysis Žemės ūkio inžinerijos fakulteto paskaitą apie požiūrį į žmogaus aplinkos ergonominių sąlygų įvertinimą, traukos jėgas, termoenergetinius matavimus ir kt.
   Vandens dieną  (rugpjūčio 23-ąją, ketvirtadienį, Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną) jaunimas žada pradėti aerobikos pratimais vandenyje. Pirmąją dienos pusę Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas stovyklos dalyvius supažindins su užtvankų slenksčių hidrauliniais tyrimais, vandens lygių ir debito matavimais. Popietę jaunimas diskutuos apie kūrėjus lyderius ir lyderius – griovėjus,  vėliau  demonstruos savo gebėjimus talentų  vakare.
   Paskutinioji stovyklos diena (penktadienis) skirta Žemei. Jaunimas bus pakviestas į ASU Agronomijos fakulteto bandymų stotį, biotechnologijų laboratoriją, vėliau kausis tarpuniversitetiniame moksleivių – studentų protų mūšyje „Biotechnologijos spalvos“. Kūrybingą stovyklautojų programą baigs popietė tėveliams “Kuo aš būsiu...“.

Atgal