ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

 • Siekis – ugdyti kaimo lyderius

  Siekis – ugdyti kaimo lyderius

  2012-08-23

     Šių 2012 metų rugpjūčio 21 d. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) startavo keturias dienas truksianti „Jaunojo kaimo lyderio stovykla“. Toks šviečiamojo pobūdžio renginys yra organizuojamas pirmą kartą ir spėjo susilaukti nemenko dėmesio. Iš pusšimčio norinčiųjų patekti į renginį buvo atrinkti 30 jaunuolių. Per keturias dienas truksiančią programą, jaunuoliai bus mokomi vadovavimo, komandinio darbo ir kitų gebėjimų, kaip skatinti darbuotojus atskleisti savo galimybes, prisiimti atsakomybę.
  Skaityti daugiau
 • Įsiplieskė karas tarp grūdų perdirbėjų ir vežėjų

  Įsiplieskė karas tarp grūdų perdirbėjų ir vežėjų

  2012-08-22

     AB „Lietuvos geležinkeliai“ nurodo, kad problemų grūdų išvežimui nėra, kadangi turi pakankamai vagonų, tačiau grūdų pervėžėjai turi iš anksto įspėti, kiek vagonų jiems reikės. Pasak bendrovės, tam yra parengusi bendradarbiavimo sutarčių projektus, tačiau grūdų pervežėjai sutartimis nesidomi. Taip pat, bendrovė nurodė, kad „siaura vieta“ tampa Klaipėdos uostas, kadangi padaugėjus vagonų kiekiui,  uostas nebespėtų jų iškrauti.
  Skaityti daugiau
 • Pieno gamintojų ir supirkėjų derybų objektu taps pieno pirkimo – pardavimo sutarties sąlygos

  Pieno gamintojų ir supirkėjų derybų objektu taps pieno pirkimo – pardavimo sutarties sąlygos

  2012-08-20

     Šių metų ruduo Lietuvos pieno sektorių pasitiks permainos: iki šiol buvusios griežtai apibrėžtos tipinės pieno pirkimo – pardavimo sutarties sąlygos taps pieno gamintojų ir supirkėjų laisvu derybų objektu. Tačiau, pienas, kaip ir iki šiol, galės būti perkamas (parduodamas) tik pasirašius pieno pirkimo – pardavimo sutartį.
  Skaityti daugiau
 • Eilių prie grūdų elevatorių nėra

  Eilių prie grūdų elevatorių nėra

  2012-08-17

     Šiandieną viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad trūksta krovinių pervežimo vagonų, dėl to esą „ūkininkams dažnai reikia laukti eilėse paromis...“. Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius tokią informaciją neigia teigdamas, jog dar vakar pats vežė paskutines surinktų grūdų atsargas ir eilių nėra nei Kaune, nei Vievyje.
  Skaityti daugiau
 • Ūkininkai kviečiami įgyti žaliąjį diplomą

  Ūkininkai kviečiami įgyti žaliąjį diplomą

  2012-08-16

     Nuo šių 2012 m. Žemės ūkio rūmams yra patikėta teisė ūkiams suteikti žaliąjį diplomą – leidimą priimti aukštųjų ir profesinių mokyklų auklėtinius, praktikai ūkyje atlikti. Per pirmąjį šių metų ketvirtį žalieji diplomai buvo suteikti 15 pažangių ūkių, pasižymėjusių atsakingu požiūriu į Lietuvos žemės ūkio ateitį. O per šių metų antrajį ketvirtį žalieji diplomai buvo įteikti net 25 žemės ūkio subjektams.
  Skaityti daugiau
 • Reikės pateikti žemės valdymo teisę patvirtinančius dokumentus

  Reikės pateikti žemės valdymo teisę patvirtinančius dokumentus

  2012-08-13

     Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) informuoja, jog pareiškėjai, pretenduojantys gauti tiesiogines išmokas už deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, tam tikrais atvejais turės pateikti ne tik šių plotų dirbimo faktą įrodančius dokumentus, bet ir dokumentus, patvirtinančius paraiškoje deklaruotos žemės valdymo teisę (nuosavybės, nuomos ar kitais pagrindais).
  Skaityti daugiau
 • Nauja galimybė sustiprinti pieno sektorių

  Nauja galimybė sustiprinti pieno sektorių

  2012-08-10

     Šių metų rugpjūčio 9 d. Žemės ūkio rūmuose buvo pristatyti teisės aktai dėl pieno gamintojų organizacijų ir jų asociacijų patvirtinimo. Pristatyme dalyvavo pieno gamintojų kooperatyvų, Žemės ūkio rūmų, Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atstovai bei kiti suinetersuoti asmenys.
  Skaityti daugiau
 • Stiprėja dvišaliai ryšiai su Korėjos Respublika

  Stiprėja dvišaliai ryšiai su Korėjos Respublika

  2012-08-09

     Šių metų rugpjūčio 7 d. žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius susitiko su Korėjos Respublikos maisto, žemės ūkio, miškų ir žuvininkystės ministru Kyu Yong Suh. Susitikimo metu ministrui Kyu Yong Suh buvo pristatytas Lietuvos žemės ir maisto ūkio sektorius.
  Skaityti daugiau
 • Lietus trukdo javapjūtei

  Lietus trukdo javapjūtei

  2012-08-06

     Šalyje dažnai pasitaikantys lietūs stabdo  derliaus nuėmimą. Ūkininkai daugelyje rajonų tiesiog „gaudo“ palankesnius orus javams kulti, dažnas į laukus išvažiuoja vos kelioms valandoms. Nors kviečių derlius ir yra žadamas didelis, tačiau dėl kaitros ir lietaus grūdų kokybė gali būti prastesnė nei tikėtasi.
  Skaityti daugiau
 • Visoms reikmėms užteks ir savų grūdų

  Visoms reikmėms užteks ir savų grūdų

  2012-08-03

     Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius norėdamas asmeniškai pamatyti realią grūdinių augalų derliaus nuėmimo eigą ir įvertinti derliaus kokybę, nuolat lankosi įvairiuose Lietuvos regionuose. Rugpjūčio 1 d. ministras vyko į Kėdainių kraštą, kur aplankė AB „Linas Agro Group“ elevatorių ir ūkininkų Misevičių ūkį.
  Skaityti daugiau

Puslapiai:   1-10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21-23