ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

 • Patvirtinta Lietuvos Respublikos pozicija dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ateities po 2013 m.

  Patvirtinta Lietuvos Respublikos pozicija dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ateities po 2013 m.

  2012-10-30

     Šių 2012 metų spalio 24 d. Vyriausybėje buvo patvirtinta Lietuvos Respublikos pozicija dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ateities po 2013 m. Ši pozicija su detaliomis nuostatomis pagal atskirus pagrindinių BŽŪP reformą reglamentuojančių teisės aktų projektus buvo suformuluota atsižvelgiant į socialinių partnerių (Žemės ūkio rūmų, įvairių žemdirbių savivaldos organizacijų) ir suinteresuotų valstybės institucijų nuomones.
  Skaityti daugiau
 • Sparčiai mažėja apleistos žemės plotai

  Sparčiai mažėja apleistos žemės plotai

  2012-10-25

     Lietuvoje prieš keletą metų apleistos žemės buvo daugiau nei 0,5 milijono hektarų. Valstybės įmonei Valstybės žemės fondui nustačius apleistų žemių plotus pagal spektrinius žemės paviršiaus vaizdus iš dirbtinio žemės palydovo, buvo rasta, kad apleista žemė 2011 m. sudarė apie 0,3 mln. ha., o tai yra apie 9 % visos žemės ūkio paskirties žemės. O šiais metais buvo nustatyta, kad tokios žemės plotai dar labiau sumažėjo.
  Skaityti daugiau
 • Privalu juodąjį pūdimą apsėti arba apsodinti

  Privalu juodąjį pūdimą apsėti arba apsodinti

  2012-10-23

     Primename, kad dalyvaujantieji Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programoje (KPP) ir deklaravusieji žemės ūkio plotus turi suspėti juodąjį pūdimą apsėti arba apsodinti žemės ūkio augalais iki šių metų lapkričio 1 d. Juodasis pūdymas yra apibrėžiamas kaip laukas, kuriame nuo rudens po derliaus nuėmimo iki kitų metų sėjos žemė yra įdirbta, o piktžolės užima daugiau kaip 10 % viso deklaruoto lauko ploto. Žemės dirbimo požymiai turi būti akivaizdžiai matomi.
  Skaityti daugiau
 • Bus skatinamas netradicinės augalinės žaliavos auginimas

  Bus skatinamas netradicinės augalinės žaliavos auginimas

  2012-10-03

     Sparčiai didėjant visuomenės susidomėjimui sveika gyvensena bei maisto nauda sveikatai, vartotojai noriai perka naujus produktus, kurių maistinė vertė yra didesnė. Dažnai lietuviškų daržovių asortimente atsiranda ir netradicinių augalų, kurių kiekis kol kas dar nėra didelis.
  Skaityti daugiau
 • Ministerijos pasiūlymas dėl žemės ūkio paskirties žemės naudojimo buvo patvirtintas

  Ministerijos pasiūlymas dėl žemės ūkio paskirties žemės naudojimo buvo patvirtintas

  2012-10-03

     Šių metų spalio 1 d. vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos pasiūlymams dėl tinkamo žemės ūkio paskirties žemės naudojimo užtikrinimo ir pavedė ministerijai parengti teisės aktų projektus.
  Skaityti daugiau
 • Tiesioginių išmokų avansai

  Tiesioginių išmokų avansai

  2012-09-28

     Tiesioginių išmokų už 2012 m. deklaruotus plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus, avansas bus mokamas nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d., o ši avansinė išmokų dalis sieks 200 Lt/ha.
  Skaityti daugiau
 • Ūkininkų įsipareigojimai žiemai

  Ūkininkų įsipareigojimai žiemai

  2012-09-26

     Primename įsipareigojimus ūkininkams gaunantiems paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Ražienų laukai per žiemą“. Vienas iš įsipareigojimų terminų jau bagiasi rugsėjo 30 d., tad iki šios datos ūkininkai turi atlikti lengvą ražienų lauko paviršiaus kultivavimą.
  Skaityti daugiau
 • Vyresnieji ūkininkai paramos gali kreiptis iki rugsėjo 30 d.

  Vyresnieji ūkininkai paramos gali kreiptis iki rugsėjo 30 d.

  2012-09-20

     Šių metų rugsėjo 30 d. baigsis antrasis paraiškų rinkimo etapas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos (KPP) priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.
  Skaityti daugiau
 • Rekordinis javų derliaus eksportas atneš milijardus

  Rekordinis javų derliaus eksportas atneš milijardus

  2012-09-20

     Grūdų augintojai džiaugiasi, jog šiemet pavyko išauginti rekordinį javų derlių, o didelės jų kainos Lietuvai atneš net milijardines pajamas. Jei grūdų kokybė būtų aukščiausia, tada būtų galima tikėtis dar didesnių pajamų. Tačiau, atlikti tyrimai rodo, kad dėl gausaus lietaus šių metų grūdų kokybė tik vidutinė. Taip pat, dalis grūdų buvo pažeisti pelėsinio grybelio fuzariozės, o šis yra kenksmingas tiek žmonių, tiek gyvulių sveikatai.
  Skaityti daugiau
 • Dėl paramos melioracijos griovių tvarkymui galima kreiptis iki rugsėjo 28 d.

  Dėl paramos melioracijos griovių tvarkymui galima kreiptis iki rugsėjo 28 d.

  2012-09-18

     Paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos (KPP) priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos“ galima teikti iki šių 2012 metų rugsėjo 28 d.
  Skaityti daugiau

Puslapiai:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11-20   21-22