ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

 • Kaimo žmonių suvažiavimo atgarsiai

  Kaimo žmonių suvažiavimo atgarsiai

  2013-03-26

  Kovo 22 d. Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro halėje vykusio didžiojo kaimo žmonių suvažiavimo rengėjai diskusijų temas suskirstė į keturias dalis: kaimo dabartis ir ateitis, socialinė ir ekonominė raida, žemdirbių mokesčių sistema, kova dėl žemės, kai ji taps paprasta preke, o ne būtina lietuvio egzistencijos sąlyga, kaip Lietuvos politikams paaiškino Konstitucinis Teismas.
  Skaityti daugiau
 • Europos Parlamento strategija derybose su Europos Sąjungos Taryba dėl BŽŪP (Bendrosios Žemės ūkio politikos) finansavimo ateinančiais periodais

  Europos Parlamento strategija derybose su Europos Sąjungos Taryba dėl BŽŪP (Bendrosios Žemės ūkio politikos) finansavimo ateinančiais periodais

  2013-03-25

  Tiesioginių išmokų, skiriamų ūkininkams pagal BŽŪP programas, Europos Parlamentas siūlo garantuoti BŽŪP įgyvendinimo skaidrumą, sumažinti veiklos vykdytojų ir administruojančių įstaigų sąnaudas bei palengvinti pačią administracinę naštą. Taip pat, dokumentas patvirtina ir kitų nuostatų, kurios palankios Lietuvai ir  jos ūkininkams. Europos Parlamento manymu, sąvokos kaip ,,aktyvus ūkininkas‘‘ turi būti paliktos spręsti valstybėms narėms, o ne nustatomos Europos Komisijos.

  Skaityti daugiau
 • Baltijos šalių žemdirbių protesto akcija prieš Baltijos šalių atžvilgiu nesąžiningą Bendrąją žemės ūkio politiką

  Baltijos šalių žemdirbių protesto akcija prieš Baltijos šalių atžvilgiu nesąžiningą Bendrąją žemės ūkio politiką

  2012-11-14

     Europos Sąjungoje (ES) Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiai gauna vienas mažiausių tiesioginių išmokų, kai tuo tarpu  Baltijos šalių ūkininkai bendroje Europos Sąjungos rinkoje turi konkuruoti su daug didesnes išmokas gaunančių ES senbuvių ūkininkais. Nepaisant tiesioginių išmokų netolygumo, aplinkosaugos, gyvūnų gerovės, maisto saugos ir kiti reikalavimai – beje, griežčiausi pasaulyje – yra vienodi visoje ES. Tokios sąlygos yra ne tik nelygios ir neteisingos, bet ir žlugdo šalies žemės ūkį.
  Skaityti daugiau
 • Išmokų moduliacija bus taikoma ne visiems

  Išmokų moduliacija bus taikoma ne visiems

  2012-11-12

     Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos atkreipia dėmesį, kad tiesioginių išmokų moduliacija (sumažinimas) bus taikoma tik tam tikrais atvejais. Mokamos sumos nebus mažinamos ūkininkams gaunantiems iki 5000 eurų išmokų iš Europos Sąjungos (ES) ir nacionalinio biudžeto.
  Skaityti daugiau
 • Iki gruodžio 14 d. galima teikti paraiškas melioracijos griovių tvarkymui

  Iki gruodžio 14 d. galima teikti paraiškas melioracijos griovių tvarkymui

  2012-11-06

     Šiais 2012 metais yra numatyta skirti 10 milijonų litų kaimo plėtros paramos fondo lėšų pagal naują Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programos priemonę melioracijos grioviams tvarkyti „Pelno nesiekiančios investicijos“. Šiuo metu jau yra surinkta 350 paraiškų 7,8 mln. litų sumai gauti.
  Skaityti daugiau
 • Patvirtinta Lietuvos Respublikos pozicija dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ateities po 2013 m.

  Patvirtinta Lietuvos Respublikos pozicija dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ateities po 2013 m.

  2012-10-30

     Šių 2012 metų spalio 24 d. Vyriausybėje buvo patvirtinta Lietuvos Respublikos pozicija dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ateities po 2013 m. Ši pozicija su detaliomis nuostatomis pagal atskirus pagrindinių BŽŪP reformą reglamentuojančių teisės aktų projektus buvo suformuluota atsižvelgiant į socialinių partnerių (Žemės ūkio rūmų, įvairių žemdirbių savivaldos organizacijų) ir suinteresuotų valstybės institucijų nuomones.
  Skaityti daugiau
 • Sparčiai mažėja apleistos žemės plotai

  Sparčiai mažėja apleistos žemės plotai

  2012-10-25

     Lietuvoje prieš keletą metų apleistos žemės buvo daugiau nei 0,5 milijono hektarų. Valstybės įmonei Valstybės žemės fondui nustačius apleistų žemių plotus pagal spektrinius žemės paviršiaus vaizdus iš dirbtinio žemės palydovo, buvo rasta, kad apleista žemė 2011 m. sudarė apie 0,3 mln. ha., o tai yra apie 9 % visos žemės ūkio paskirties žemės. O šiais metais buvo nustatyta, kad tokios žemės plotai dar labiau sumažėjo.
  Skaityti daugiau
 • Privalu juodąjį pūdimą apsėti arba apsodinti

  Privalu juodąjį pūdimą apsėti arba apsodinti

  2012-10-23

     Primename, kad dalyvaujantieji Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programoje (KPP) ir deklaravusieji žemės ūkio plotus turi suspėti juodąjį pūdimą apsėti arba apsodinti žemės ūkio augalais iki šių metų lapkričio 1 d. Juodasis pūdymas yra apibrėžiamas kaip laukas, kuriame nuo rudens po derliaus nuėmimo iki kitų metų sėjos žemė yra įdirbta, o piktžolės užima daugiau kaip 10 % viso deklaruoto lauko ploto. Žemės dirbimo požymiai turi būti akivaizdžiai matomi.
  Skaityti daugiau
 • Bus skatinamas netradicinės augalinės žaliavos auginimas

  Bus skatinamas netradicinės augalinės žaliavos auginimas

  2012-10-03

     Sparčiai didėjant visuomenės susidomėjimui sveika gyvensena bei maisto nauda sveikatai, vartotojai noriai perka naujus produktus, kurių maistinė vertė yra didesnė. Dažnai lietuviškų daržovių asortimente atsiranda ir netradicinių augalų, kurių kiekis kol kas dar nėra didelis.
  Skaityti daugiau
 • Ministerijos pasiūlymas dėl žemės ūkio paskirties žemės naudojimo buvo patvirtintas

  Ministerijos pasiūlymas dėl žemės ūkio paskirties žemės naudojimo buvo patvirtintas

  2012-10-03

     Šių metų spalio 1 d. vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos pasiūlymams dėl tinkamo žemės ūkio paskirties žemės naudojimo užtikrinimo ir pavedė ministerijai parengti teisės aktų projektus.
  Skaityti daugiau

Puslapiai:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11-20   21-23