ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

Europos Parlamento strategija derybose su Europos Sąjungos Taryba dėl BŽŪP (Bendrosios Žemės ūkio politikos) finansavimo ateinančiais periodais

Straipsniai

Tiesioginių išmokų, skiriamų ūkininkams pagal BŽŪP programas, Europos Parlamentas siūlo garantuoti BŽŪP įgyvendinimo skaidrumą, sumažinti veiklos vykdytojų ir administruojančių įstaigų sąnaudas bei palengvinti pačią administracinę naštą. Taip pat, dokumentas patvirtina ir kitų nuostatų, kurios palankios Lietuvai ir  jos ūkininkams. Europos Parlamento manymu, sąvokos kaip ,,aktyvus ūkininkas‘‘ turi būti paliktos spręsti valstybėms narėms, o ne nustatomos Europos Komisijos.

Europos Parlamentas pritarė kalboms apie tiesioginių išmokų ūkininkams dydžius Baltijos šalių europarlamentarų (tarp jų – ir R.Morkūnaitės) pasiūlytam korektyvui, jog tiesioginės išmokos turi buti pataisomos taip, kad bent iš dalies būtų sumažinta nelygybė tarp tiesioginių išmokų skirtingų valstybių narių ūkininkams. Pagal Europos Parlamento pasiūlymą, visose valstybėse narėse pasiektas išmokų dydis 2014 metais turėtų būti ne mažesnis nei 55 % Sąjungos vidurkio, o 2019 m. – ne mažesnis nei 75 % Sąjungos vidurkio.

Pradiniame Komisijos pasiūlyme buvo nemažai aukštų kriterijų žemės ūkio „žalinimo priemonių“. Europos Parlamento manymu šios priemonės sušvelnintos. Nuostatos dėl ekologiniu požiūriu svarbių vietovių netaikomos, jei ariamosios žemės užima mažiau nei 10 ha, taip pat sumažintas vietovių, kuriose taikomi ribojimai, plotas (nuo Europos Komisijos siūlytų 7%, sumažinta iki 3% pirmaisiais metais ir iki 5% nuo 2016m.). Taipogi, sušvelninti ir kiti su ,,žalinimo priemonėmis‘‘ susiję reikalavimai, tačiau kai kuriuos klausimus spręsti palikta kitoms valstybėms narėms.

Ši Europos Parlamento patvirtinta pozicija – pirmasis žingsnis su Taryba dėl galutinio dokumento. Pačios derybos nebus pradėtos tol, kol nebus pasiektas susitarimas dėl visos 2014-2020 metų daugiametės finansinės programos.

Atgal