ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

 • Tiesioginių išmokų avansai

  Tiesioginių išmokų avansai

  2012-09-28

     Tiesioginių išmokų už 2012 m. deklaruotus plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus, avansas bus mokamas nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d., o ši avansinė išmokų dalis sieks 200 Lt/ha.
  Skaityti daugiau
 • Ūkininkų įsipareigojimai žiemai

  Ūkininkų įsipareigojimai žiemai

  2012-09-26

     Primename įsipareigojimus ūkininkams gaunantiems paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Ražienų laukai per žiemą“. Vienas iš įsipareigojimų terminų jau bagiasi rugsėjo 30 d., tad iki šios datos ūkininkai turi atlikti lengvą ražienų lauko paviršiaus kultivavimą.
  Skaityti daugiau
 • Vyresnieji ūkininkai paramos gali kreiptis iki rugsėjo 30 d.

  Vyresnieji ūkininkai paramos gali kreiptis iki rugsėjo 30 d.

  2012-09-20

     Šių metų rugsėjo 30 d. baigsis antrasis paraiškų rinkimo etapas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos (KPP) priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.
  Skaityti daugiau
 • Rekordinis javų derliaus eksportas atneš milijardus

  Rekordinis javų derliaus eksportas atneš milijardus

  2012-09-20

     Grūdų augintojai džiaugiasi, jog šiemet pavyko išauginti rekordinį javų derlių, o didelės jų kainos Lietuvai atneš net milijardines pajamas. Jei grūdų kokybė būtų aukščiausia, tada būtų galima tikėtis dar didesnių pajamų. Tačiau, atlikti tyrimai rodo, kad dėl gausaus lietaus šių metų grūdų kokybė tik vidutinė. Taip pat, dalis grūdų buvo pažeisti pelėsinio grybelio fuzariozės, o šis yra kenksmingas tiek žmonių, tiek gyvulių sveikatai.
  Skaityti daugiau
 • Dėl paramos melioracijos griovių tvarkymui galima kreiptis iki rugsėjo 28 d.

  Dėl paramos melioracijos griovių tvarkymui galima kreiptis iki rugsėjo 28 d.

  2012-09-18

     Paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos (KPP) priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos“ galima teikti iki šių 2012 metų rugsėjo 28 d.
  Skaityti daugiau
 • Žemės ūkyje bus galima teikti laikinas paslaugas nesudarant darbo sutarčių

  Žemės ūkyje bus galima teikti laikinas paslaugas nesudarant darbo sutarčių

  2012-09-12

     Šių metų rugsėjo 11 d. Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis Seime pristatė Seimo narių grupės V.M Čigrijienės, D. Jankausko, K. Starkevičiaus, E. Pupinio parengtą Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo projektą ir jį lydinčiųjų įstatymų pakeitimus.
  Skaityti daugiau
 • Spalį ūkininkus pasieks pirmieji tiesioginių išmokų pervedimai

  Spalį ūkininkus pasieks pirmieji tiesioginių išmokų pervedimai

  2012-09-05

     Europos Komisija, atsižvelgdama į ypatingą Lietuvos situaciją, neprieštarauja, kad ir kitais metais žemdirbiams iš nacionalinio biudžeto būtų skirtos papildomos tiesioginės išmokos. Tokios išmokos po 2012 m. nebuvo suderėtos stojimo į Europos Sąjungą sutartyje. Šią žinią žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius pranešė ketvirtadienį tuo metu Kaune Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) organizuotame susitikime su rajonų žemės ūkio skyrių atstovais.
  Skaityti daugiau
 • Kasmetinėje konferencijoje dalyvavo pusantro šimto dalyvių

  Kasmetinėje konferencijoje dalyvavo pusantro šimto dalyvių

  2012-09-05

     Šių metų rugpjūčio 30 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) surengė tradicinę kasmetinę konferenciją, kuri buvo skirta 2012 m. deklaravimo aktualijoms aptarti. Į renginį buvo pakviesti merai, savivaldybių žemės ūkio skyrių atstovai, instituciniai ir socialiniai partneriai, kiti suinteresuoti asmenys.
  Skaityti daugiau
 • Per tris savaites grūdų nupirkta 2,4 karto daugiau nei praėjusiais metais

  Per tris savaites grūdų nupirkta 2,4 karto daugiau nei praėjusiais metais

  2012-08-29

     Per šių 2012 metų tris rugpjūčio savaites iš augintojų buvo supirkta 650,0 tūkst. t grūdų, o tai yra net 2,4 karto daugiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
  Skaityti daugiau
 • Prasidėjo grūdų eksportas

  Prasidėjo grūdų eksportas

  2012-08-27

     Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius savaitgalį lankėsi Klaipėdoje, kur įvyko susitikimas su Valstybinio jūrų uosto krovos kompanijų, AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais aptarti grūdų pervežimo ir krovimo problemas. Ministras įsitikino, kad grūdų eksportas jau yra prasidėjęs.
  Skaityti daugiau

Puslapiai:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11-20   21-23