ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

 • EK atstovas: „Komisija sveikina Lietuvą, vieną iš pirmųjų patvirtinusią kaimo plėtros programą “

  EK atstovas: „Komisija sveikina Lietuvą, vieną iš pirmųjų patvirtinusią kaimo plėtros programą “

  2015-02-24

  Europos Komisijos (EK) atstovai Felix Lozano Gallego ir Eglė Stanionienė atvyko į Lietuvą dalyvauti Kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (programa) Stebėsenos komitete, kuris svarstė ir tvirtino programos priemonių atrankos kriterijus. Skaityti daugiau
 • Žemė po kojomis – garantija rytdienai

  Žemė po kojomis – garantija rytdienai

  2015-01-08

  Lietuvoje daugiausia kooperatyvų yra susibūrę pieno sektoriuje, tačiau jų esama ir tarp uogų augintojų. Tiesa, jų nėra daug, ir narių skaičius nedidelis, tačiau pati idėja labai gyva ir plėtojama toliau.  Kooperatyvas „Juodoji uoga“ įsikūrė 2002 m. Biržų rajone ir tuomet turėjo kone 50 narių. Deja, per laiką narių skaičius labai sumažėjo, tačiau, kaip sako kooperatyvo vadovas Adolfas Jasinevičius, liko patys tikriausi uogų auginimo verslui pasišventę 5 nariai. Visi jie dirba maždaug po 100 ha žemės, yra įsiveisę specializuotus daugiausia juodųjų serbentų uogynus, daug investuoja į savo ūkius, domisi naujienomis ir verslo krypties keisti neketina. Daugelis žmonių, patyrę, kad šis verslas permainingas ir sudėtingas, uogynus išnaikino ir iš kooperatyvo pasitraukė. Kiti tikėjosi tik gerų dividendų, patys nieko neinvestuodami, tad irgi atkrito.  

  „Laikomės nelengvai, bet stabiliai, kooperatyvas tikrai nesiruošia žlugti, – pažymi. A. Jasinevičius. – Domimės naujuoju programiniu laikotarpiu, kokią paramą galėtume gauti. Kol kas dar mūsų kooperatyvas nėra pripažintas, tačiau šią situaciją greitu laiku planuojame pakeisti. Tuomet pretenduotume į paramą technikai atnaujinti. Galvojame ir apie tam tikrą perdirbimą, tyrių gamybą ar šaldytų uogų fasavimą, tačiau kol kas mintis tik dėliojame, nesame dar visiškasi apsiprendę“.

  Skaityti daugiau
 • Žemės rinka išgyvena dviženklį sandorių kritimą

  Žemės rinka išgyvena dviženklį sandorių kritimą

  2014-11-05

  Lietuvos žemės ūkio paskirties žemės rinka šiemet susitraukė daugiau nei 30%, o šiame sektoriuje veikiančios įmonės dėl to kaltina vadinamąjį saugiklių įstatymą ir Rusijos sankcijas. Tačiau pagyvėjimas jaučiamas žemės nuomos rinkoje.

  Skaityti daugiau
 • Visoje Europoje pinga kiauliena

  Visoje Europoje pinga kiauliena

  2014-09-24

  Sezoninis pasiūlos pliūpsnis, visiškai užsivėrus Rusijos rinkai, sparčiai mažina kiaulienos kainas Europoje. Kainų kritimas Vokietijoje – sparčiausias nuo 2011 metų pradžios. Skaityti daugiau
 • Vyriausybė patvirtino 117 mln. litų nacionalinių išmokų

  Vyriausybė patvirtino 117 mln. litų nacionalinių išmokų

  2014-09-18

  Vyriausybė trečiadienį patvirtino 117 mln. litų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų žemdirbiams už 2014 metus. Jos bus mokamos už pieną, galvijus, žemės naudmenas. Skaityti daugiau
 • Vaisių ir daržovių augintojai paramą gaus, o pieno gamintojai?

  Vaisių ir daržovių augintojai paramą gaus, o pieno gamintojai?

  2014-08-25

  Vilnius/Briuselis. Briuselyje nuspręsta, kad, skirstant paramą nukentėjusiems nuo Rusijos embargo, didžiausią paramos dalį - 82 mln. eurų - gaus obuolių ir kriaušių augintojai, o visų kitų vaisų ir daržovių augintojams atiteks 43 mln. eurų. Dėl paramos pieno sektoriui turėtų paaiškėti ateinantį ketvirtadienį.

  Kaip jau skelbta, Europos Sąjunga dėl Rusijos embargo nukentėjusiems vaisių ir daržovių augintojams skyrė 125 mln. eurų (431,6 mln. litų). Dėl paramos paskirstymo konkrečių šakų augintojams nuspręsta penktadienį Europos Komisijos žemės ūkio rinkų organizavimo vadybos komitete.

  Parama bus teikiama už produkto pašalinimą iš rinkos, už nenuimtą derlių ar nesunokusio derliaus nuėmimą. Už 1 kilogramą morkų pašalinimą iš rinkos bus mokama 8,5 euro cento (0,29 Lt), agurkų - 16 euro centų (0,55 Lt), kopūstų - 4 (0,14 Lt), pomidorų - 7,25 euro cento (0,25 Lt). Jei ūkininkai nuspręs nenuimti derliaus, parama bus mokama už hektarą.

  Parama bus teikiama tol, kol bus išnaudotos visos šiai programai skirtos lėšos.

  Skaityti daugiau
 • Ar žinome kokią naudą galime gauti iš savo miško?

  Ar žinome kokią naudą galime gauti iš savo miško?

  2014-01-20

  Žiema – miško kirtimo laikas. Nuo seno Europoje medžiai buvo kertami tik žiemą. Kertant mišką šaltuoju metų laiku, mediena būna geresnės kokybės. Žiemą fiziologiniai procesai medyje nevyksta, vandens kiekis jame būna minimalus, visos rievės subrandintos, mediena stipresnė, tvirtesnė, elastingesnė, ji labiau atspari saulės, vandens, mikroorganizmų poveikiui. Be to, išsaugoma miško paklotė, kuri yra vienintelis medžių vitaminų ir mikroelementų šaltinis. Neplinta grybinės ligos, ypač šakninė pintis. Drauge su mediena iš miško išvežami joje žiemojantys medžių kenkėjai –  vabzdžiai ir jų lervos. Skaityti daugiau
 • Didesnių mokesčių už žemę galima išvengti iki liepos

  Didesnių mokesčių už žemę galima išvengti iki liepos

  2013-06-18

  Žemės sklypų savininkai, manantys, kad jų turtas nepagrįstai buvo priskirtas prie apleistos žemės, turi mažiau nei mėnesį išvengti didesnių mokesčių. Šiek tiek lengviau turėtų atsipūsti tie, kurių sklypai – gyvenamosios paskirties, arba turintys mažiau nei 10 arų.


  Skaityti daugiau
 • Kiek kainuoja žemė Lietuvoje

  Kiek kainuoja žemė Lietuvoje

  2013-06-04

  Praėję metai buvo vieni iš aktyviausių Lietuvos dirbamos žemės rinkoje, o namų valdų žemės rinkoje - ir patys aktyviausi per visą istoriją. Dirbamos žemės paklausa Lietuvoje išlieka aukšta, o kainos auga, tačiau vis dar išlieka vienos iš žemiausių Europos Sąjungoje.


  Skaityti daugiau
 • Trihektarininkai- tarsi rakštis

  Trihektarininkai- tarsi rakštis

  2013-04-15

  Jau daug metų ūkininkai keiksnoja politikus už tai, kad Lietuvos žemė kažkada buvo suraikyta trihektariais ir beatodairiškai dalyta į kairę ir dešinę. Tuomet tikriausiai atrodė, kad, sugriuvus kolūkiams, kaimo žmonės liks be pragyvenimo šaltinio, tad atrėžtas žemės sklypelis kaimiečius turėjo gelbėti nuo skurdo ir bado. 
  Iš pradžių daugelyje trihektarių išties uoliai triūsė jų turėtojai – laikė karvutes, auginosi paršelių, pievas nusišienaudavo, daržovių užsiaugindavo. Kai kas iš valstybės šią asmeniniam ūkiui gautą žemę išsipirko, tačiau kiti taip ir liko ilgamečiai nuomininkai. 

  Skaityti daugiau

Puslapiai:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11-20   21-23