ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai ŽemėsBankas.LT - naujausi parduodamos ir nuomojamos žemės pasiūlymai

Straipsniai

 • Vaisių ir daržovių augintojai paramą gaus, o pieno gamintojai?

  Vaisių ir daržovių augintojai paramą gaus, o pieno gamintojai?

  2014-08-25

  Vilnius/Briuselis. Briuselyje nuspręsta, kad, skirstant paramą nukentėjusiems nuo Rusijos embargo, didžiausią paramos dalį - 82 mln. eurų - gaus obuolių ir kriaušių augintojai, o visų kitų vaisų ir daržovių augintojams atiteks 43 mln. eurų. Dėl paramos pieno sektoriui turėtų paaiškėti ateinantį ketvirtadienį.

  Kaip jau skelbta, Europos Sąjunga dėl Rusijos embargo nukentėjusiems vaisių ir daržovių augintojams skyrė 125 mln. eurų (431,6 mln. litų). Dėl paramos paskirstymo konkrečių šakų augintojams nuspręsta penktadienį Europos Komisijos žemės ūkio rinkų organizavimo vadybos komitete.

  Parama bus teikiama už produkto pašalinimą iš rinkos, už nenuimtą derlių ar nesunokusio derliaus nuėmimą. Už 1 kilogramą morkų pašalinimą iš rinkos bus mokama 8,5 euro cento (0,29 Lt), agurkų - 16 euro centų (0,55 Lt), kopūstų - 4 (0,14 Lt), pomidorų - 7,25 euro cento (0,25 Lt). Jei ūkininkai nuspręs nenuimti derliaus, parama bus mokama už hektarą.

  Parama bus teikiama tol, kol bus išnaudotos visos šiai programai skirtos lėšos.

  Skaityti daugiau
 • Ar žinome kokią naudą galime gauti iš savo miško?

  Ar žinome kokią naudą galime gauti iš savo miško?

  2014-01-20

  Žiema – miško kirtimo laikas. Nuo seno Europoje medžiai buvo kertami tik žiemą. Kertant mišką šaltuoju metų laiku, mediena būna geresnės kokybės. Žiemą fiziologiniai procesai medyje nevyksta, vandens kiekis jame būna minimalus, visos rievės subrandintos, mediena stipresnė, tvirtesnė, elastingesnė, ji labiau atspari saulės, vandens, mikroorganizmų poveikiui. Be to, išsaugoma miško paklotė, kuri yra vienintelis medžių vitaminų ir mikroelementų šaltinis. Neplinta grybinės ligos, ypač šakninė pintis. Drauge su mediena iš miško išvežami joje žiemojantys medžių kenkėjai –  vabzdžiai ir jų lervos. Skaityti daugiau
 • Didesnių mokesčių už žemę galima išvengti iki liepos

  Didesnių mokesčių už žemę galima išvengti iki liepos

  2013-06-18

  Žemės sklypų savininkai, manantys, kad jų turtas nepagrįstai buvo priskirtas prie apleistos žemės, turi mažiau nei mėnesį išvengti didesnių mokesčių. Šiek tiek lengviau turėtų atsipūsti tie, kurių sklypai – gyvenamosios paskirties, arba turintys mažiau nei 10 arų.


  Skaityti daugiau
 • Kiek kainuoja žemė Lietuvoje

  Kiek kainuoja žemė Lietuvoje

  2013-06-04

  Praėję metai buvo vieni iš aktyviausių Lietuvos dirbamos žemės rinkoje, o namų valdų žemės rinkoje - ir patys aktyviausi per visą istoriją. Dirbamos žemės paklausa Lietuvoje išlieka aukšta, o kainos auga, tačiau vis dar išlieka vienos iš žemiausių Europos Sąjungoje.


  Skaityti daugiau
 • Trihektarininkai- tarsi rakštis

  Trihektarininkai- tarsi rakštis

  2013-04-15

  Jau daug metų ūkininkai keiksnoja politikus už tai, kad Lietuvos žemė kažkada buvo suraikyta trihektariais ir beatodairiškai dalyta į kairę ir dešinę. Tuomet tikriausiai atrodė, kad, sugriuvus kolūkiams, kaimo žmonės liks be pragyvenimo šaltinio, tad atrėžtas žemės sklypelis kaimiečius turėjo gelbėti nuo skurdo ir bado. 
  Iš pradžių daugelyje trihektarių išties uoliai triūsė jų turėtojai – laikė karvutes, auginosi paršelių, pievas nusišienaudavo, daržovių užsiaugindavo. Kai kas iš valstybės šią asmeniniam ūkiui gautą žemę išsipirko, tačiau kiti taip ir liko ilgamečiai nuomininkai. 

  Skaityti daugiau
 • Kaimo žmonių suvažiavimo atgarsiai

  Kaimo žmonių suvažiavimo atgarsiai

  2013-03-26

  Kovo 22 d. Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro halėje vykusio didžiojo kaimo žmonių suvažiavimo rengėjai diskusijų temas suskirstė į keturias dalis: kaimo dabartis ir ateitis, socialinė ir ekonominė raida, žemdirbių mokesčių sistema, kova dėl žemės, kai ji taps paprasta preke, o ne būtina lietuvio egzistencijos sąlyga, kaip Lietuvos politikams paaiškino Konstitucinis Teismas.
  Skaityti daugiau
 • Europos Parlamento strategija derybose su Europos Sąjungos Taryba dėl BŽŪP (Bendrosios Žemės ūkio politikos) finansavimo ateinančiais periodais

  Europos Parlamento strategija derybose su Europos Sąjungos Taryba dėl BŽŪP (Bendrosios Žemės ūkio politikos) finansavimo ateinančiais periodais

  2013-03-25

  Tiesioginių išmokų, skiriamų ūkininkams pagal BŽŪP programas, Europos Parlamentas siūlo garantuoti BŽŪP įgyvendinimo skaidrumą, sumažinti veiklos vykdytojų ir administruojančių įstaigų sąnaudas bei palengvinti pačią administracinę naštą. Taip pat, dokumentas patvirtina ir kitų nuostatų, kurios palankios Lietuvai ir  jos ūkininkams. Europos Parlamento manymu, sąvokos kaip ,,aktyvus ūkininkas‘‘ turi būti paliktos spręsti valstybėms narėms, o ne nustatomos Europos Komisijos.

  Skaityti daugiau
 • Baltijos šalių žemdirbių protesto akcija prieš Baltijos šalių atžvilgiu nesąžiningą Bendrąją žemės ūkio politiką

  Baltijos šalių žemdirbių protesto akcija prieš Baltijos šalių atžvilgiu nesąžiningą Bendrąją žemės ūkio politiką

  2012-11-14

     Europos Sąjungoje (ES) Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiai gauna vienas mažiausių tiesioginių išmokų, kai tuo tarpu  Baltijos šalių ūkininkai bendroje Europos Sąjungos rinkoje turi konkuruoti su daug didesnes išmokas gaunančių ES senbuvių ūkininkais. Nepaisant tiesioginių išmokų netolygumo, aplinkosaugos, gyvūnų gerovės, maisto saugos ir kiti reikalavimai – beje, griežčiausi pasaulyje – yra vienodi visoje ES. Tokios sąlygos yra ne tik nelygios ir neteisingos, bet ir žlugdo šalies žemės ūkį.
  Skaityti daugiau
 • Išmokų moduliacija bus taikoma ne visiems

  Išmokų moduliacija bus taikoma ne visiems

  2012-11-12

     Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos atkreipia dėmesį, kad tiesioginių išmokų moduliacija (sumažinimas) bus taikoma tik tam tikrais atvejais. Mokamos sumos nebus mažinamos ūkininkams gaunantiems iki 5000 eurų išmokų iš Europos Sąjungos (ES) ir nacionalinio biudžeto.
  Skaityti daugiau
 • Iki gruodžio 14 d. galima teikti paraiškas melioracijos griovių tvarkymui

  Iki gruodžio 14 d. galima teikti paraiškas melioracijos griovių tvarkymui

  2012-11-06

     Šiais 2012 metais yra numatyta skirti 10 milijonų litų kaimo plėtros paramos fondo lėšų pagal naują Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programos priemonę melioracijos grioviams tvarkyti „Pelno nesiekiančios investicijos“. Šiuo metu jau yra surinkta 350 paraiškų 7,8 mln. litų sumai gauti.
  Skaityti daugiau

Puslapiai:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11-20   21-22